Wesele w stylu vintage – BonusMG

Informujemy, iż realizujemy wyłącznie płatności gotówkowe.

Wesele w stylu industrialnym
2 lutego 2021
Wesele w stylu glamour
23 lutego 2021

Wesele w stylu vintage

Coraz większą popularność wśród państwa młodych zdobywają śluby i wesela organizowane w z góry założonym stylu. Ów styl przejawia się głównie w charakterze sali weselnej i w dekoracjach, ale może także mieć swoje odzwierciedlenie w daniach i alkoholach serwowanych podczas weselnego przyjęci oraz – co nas najbardziej interesuje – w strojach panny młodej i pana młodego.
Ślub w stylu vintage czyli retro, który jest stylem bardzo niejednoznacznym.
Wiadomo, że chodzi w nim o nawiązanie do przeszłości, ale zupełnie czym innym jest nawiązanie do przeszłości sprzed 50 lat, a czym innym inspirowanie się tym co miało miejsce 100 lub więcej lat temu. Ponieważ lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku były jednym z najbarwniejszych okresów w modzie i obyczajowości, zatem nawiązanie do tych lat wydaje się najbardziej typowe dla stylu vintage.
garnitury-slubne-styl-vintage-2

Marynarka ALEX

Skoro mamy nawiązywać do epoki sprzed 100 lat, to pan młody powinien postawić na garnitur dwurzędowy ze spodniami o nogawkach zdecydowanie szerszych niż nosi się w epoce slim fit. Efekt vintage będzie jeszcze bardziej podkreślony, jeśli garnitur będzie w prążki. Kolor garnituru powinien być ciemny (najlepiej granatowy) a kolor prążków biały, szary lub niebieski.
garnitury-slubne-styl-vintage-3
garnitury-slubne-styl-vintage-4

Garnitur ROMEO

W klasycznych męskich ubiorach, elegancka koszula zawsze była biała.
Pan młody szykujący się do ślubu w stylu vintage nie ma zatem wyboru jeśli chodzi o kolor koszuli: powinien postawić na białą. Powinna ona mieć kołnierzyk wykładany i podwójne mankiety na spinki (tzw. mankiety francuskie). Muszka nie jest wykluczona, ale najbardziej naturalnym partnerem dla stroju vintage – będzie krawat. Powinien być szeroki: min. 8 cm w najszerszym miejscu, ale może być szerszy. Krawat wąski (6 – 7 cm) a tym bardziej tzw. śledź (do 5 cm) jest wykluczony.