Garnitur wełna-len – idealny na wiosnę i lato – BonusMG

Informujemy, iż realizujemy wyłącznie płatności gotówkowe.

Garnitur wełna-len – idealny na wiosnę i lato

Wesele w stylu glamour
23 lutego 2021
Lniana koszula
21 lipca 2021

Garnitur wełna-len – idealny na wiosnę i lato

len
Len jest naturalną tkaniną znaną już w starożytności.

Posiada właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne, bardzo dobrze chłonie wilgoć, którą szybko odparowuje z włókien, dając poczucie komfortu osobie która ma na sobie składniki garderoby uszyte z tej tkaniny. Charakteryzuje się też dużą oddychalnością i przewiewnością, co czyni go tkaniną idealną na lato.

Ale len ma też cechę, która utrudnia jego zastosowanie w niektórych sytuacjach. Mianowicie ma dużą podatność na gniecenie i deformacje. Wprawdzie są tacy, który uważają, że pognieciony len ma duży urok, ale nie wszyscy się z tym zgadzają. Natomiast nikt nie zaprzeczy, że len jest tkaniną wyjątkowo piękną i bardzo stylową. Letni lniany garnitur, szczególnie w jasnym kolorze, ma swój niezaprzeczalny urok pod warunkiem, że zaakceptujemy pogniecioną marynarkę i wypchane kolana w spodniach.
pogniecony-len-2
Jest jednak alternatywa dla osób, które doceniają właściwości i urodę lnu, ale wzdragają się przed pogniecionym garniturem.

Tą alternatywą jest garnitur uszyty z mieszanki lnu i wełny.

Garnitur wełna-len jest idealny na lato: jest lekki, przewiewny i komfortowy, a do tego piękny i stylowy
Wybierając garnitur wełna-len, który ma dawać poczucie komfortu nawet w upalne dni, warto zwrócić uwagę na plot tkaniny. Nie powinien być zbyt spoisty, lecz luźny, co łatwo stwierdzić patrząc na tkaninę pod światło; ta luźno tkana będzie wyglądać jak delikatna siateczka. Marynarka w letnim garniturze w żadnym wypadku nie powinna mieć podszewki poliestrowej, lecz wiskozową (ewentualnie acetatową), a najlepiej jeśli podszewki nie będzie miała wcale.
welna-len-podszewka-11
welna-len-podszewka-22

Buty ślubne loafersy

garnitur-meski-welna-len-loafersy

W ofercie naszego sklepu jest duży wybór garniturów uszytych z mieszanki wełna-len.

bonus
Nowością jest wysokiej klasy garnitur SHERLOCK z prestiżowej kolekcji Jan Adamski. Garnitur jest uszyty z bardzo luźno tkanej mieszanki wełny i lnu (75/25) i ma niebanalny wzór drobnej kratki w kolorystyce beżowo-brązowej z niebieskimi wtrętami. Marynarka jest bez podszewki i posiada sartorialne, szerokie klapy ostre oraz guziki z rogu bawolego.
garnitur-w-kratke-sherlock-welna-len-1

Garnitur Sherlock

garnitur-w-kratke-sherlock-welna-len-2

Garnitur Sherlock