Kolekcja Eko-Eko – BonusMG

Informujemy, iż realizujemy wyłącznie płatności gotówkowe.

Kolekcja Eko-Eko


Eko-Eko to kolekcja garniturów zarazem Ekologicznych jak i Ekonomicznych.

W tej linii wełnę zastąpiliśmy innymi naturalnymi składnikami takimi jak len i bawełna.

Len i bawełna są naturalnymi włóknami pochodzącymi z roślin i mają właściwości antystatyczne. Wyprodukowana z nich tkanina ma dobrą przepuszczalność powietrza, dobrze wchłania pot, doskonale reguluje temperaturę ciała: chłodzi latem, ogrzewa zimą. Dobrze też dopasowuje się do sylwetki.

Tkanina taka spełnia wszystkie wymogi odnośnie ochrony środowiska i zdrowia ludzkiego. Posiada przyjazne dla skóry, kwasowe PH. Nie podrażnia skóry, działa przeciwświądowo. Zwiększa mikro-krążenie krwi w ciele, skutecznie reguluje układ nerwowy.

Mieszanka lnu i bawełny jest zdecydowanie tańsza od wełny, co ma swoje odzwierciedlenie w niższych cenach garniturów. Dla osób uczulonych na wełnę jest idealnym, naturalnym zamiennikiem.

Minusem tkaniny składającej się z lnu i bawełny jest jej większa podatność na zagniecenia. Dlatego celem poprawienia walorów estetycznych w linii Eko-Eko połączyliśmy razem len, bawełnę, wiskozę i poliester, przy czym zawartość poliestru w stosunku do naturalnych składników tkaniny nie przekracza 35%.

Garnitury w takim składzie są dużo bardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu i posiadają 65% naturalnych składników.